Forum Lecznica OAZA Strona Główna Lecznica OAZA
Forum strony lecznica-oaza.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co z tą narkozą? Wyrywać czy nadal korygować ? Pomocy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dargaska

Zwierzątka: króliś

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:02 am    Temat postu: Co z tą narkozą? Wyrywać czy nadal korygować ? Pomocy! Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Chciałabym zasięgnąć porady. Króliś ma 4,5 roku od kilku miesiecy pojawiły sie problemy z ząbkami wymagają one korekty chodzi o siekacze górne i te co za nimi są, dolne oraz korygowane są jeszcze boczne ząbki. Ze względu na to,że króliś nie daje tego zrobić cały czas sie wyrywa Pani weterynarz za każdym razem stosuje narkozę. Probowaliśmy dać mniejszą dawkę ale nie przyniosło to żadnych rezultatów, musieliśmy robić drugi zastrzyk. Taką korektę robimy co miesiąc w sumie miał juz 2- ząbki bardzo szybko rosną co mu utrudnia jedzenie i kaleczy dziąsła. Pani weterynarz zasugerowała usunięcie ząbków. Przeraża mnie wyrwanie aż tylu naraz :wychodzi ze aż 6 ząbków trzeba usunąć. Stąd moja prośba o poradę nie wiem jak króliś sobie poradzi bez tylu ząbków i to tych przednich,z drugiej strony wiem ze co miesięczna narkoza jest niebezpieczna dla jego zdrowia. Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylvin85

Zwierzątka: Nunek :* (królik) NA ZAWSZE W SERCU ;*

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Być może się mylę, ale jeżeli Twoja Pani Weterynarz zasugerowała usunięcie ząbków, może to być jedyna rozsądna decyzja. Nie wiem czy czytałaś mój post o Nunku, ale ja straciłam właśnie mojego króla(miał 2,5roku) po co 1,5 miesięcznej korekcji zębów policzkowych(było ich tylko TRZY).Ja wiem, że każde zwierzę jest indywidualne, ale jedno jest pewne:tak częsta narkoza NIE JEST DLA TWOJEGO KRÓLA BEZPIECZNA.a co miesięczna narkoza może(NIE MUSI!) źle wróżyć.poczekaj na opinię Pani Lidii.ale gdybym to ja była na twoim miejscu i miała wybrać między życiem Nunka a spróbowaniem czegoś innego, wybrałabym to inne.być może zwierzę przystosuje się do nowej sytuacji i nauczy jeść bez tych zębów.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Sylwia.

PYK.
dargaska

Zwierzątka: króliś

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytalam twoj post, przykro mi bardzo, ze sie tak zakonczylo dlatego tak sie niepokoje. Znowu usuniecie az 6 zabkow mnie przeraza, nie wiem co jest dla niego lepsze. Nie wiem jak poradzi sobie z pokarmem, takie dziaselka tez sie dlugo goja, a to nie jest jeden zabek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylvin85

Zwierzątka: Nunek :* (królik) NA ZAWSZE W SERCU ;*

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn wydaje mi się, że z jedzonkiem by sobie poradził po wygojeniu dziąseł, przecież króle mają ok.28 zębów. więc na mój 'chłopski rozum' jeżeli zabraknie 6-u z nich to będzie sobie próbował radzić bez nich.a na czas gojenia prawdopodobnie musiałabyś karmić go m.in. ze strzykawki.poczekaj na profesjonalną opinię, ja być może się mylę..

Pozdrawiam.!

Sylwia.

PYK.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: