Aktualności z życia lecznicyUWAGA! 25.03.2020 miała miejsce przeprowadzka - 

znajdujemy się teraz przy ul. Lubelskiej 16-18, lokal nr 10 w Krakowie :)


Bardzo przykro jest nam to ogłaszać, niestety z powodu coronawirusa stwierdzonego wśród naszych naszego personelu, dla bezpieczeństwa nas wszystkich musięliśmy podjąć decyzję o zamknięciu OAZY. Ponowne otwarcie planowane jest na poniedziałek 09.11.2020. Wtedy też można do nas dzwonić i umawiać się na terminy wizyt. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.

Informacja z dnia: 31.10.2020


Przeprowadzka:

Tak, to już niedługo. Jeżeli koronawirus nie stanie nam na przeszkodzie 23 i 24 marca przenosimy lecznicę na ulicę Lubelską. W tych dniach OAZA będzie niestety zamknięta. 25 marca zapraszamy już do nowej lecznicy :)

Nasz nowy adres to ul. Lubelska 16-18, lokal nr 10

Informacja z dnia: 03.03.2020Od 01.10.2018 w naszej przychodni nie będziemy przyjmować już psów i kotów :(

Będzie to lecznica ze ścisłą specjalizacją, ukierunkowana wyłącznie na leczenie zajęczaków, małych i dużych gryzoni oraz jeży (pigmejskich).

Skąd taka decyzja? czytaj dalej...

Informacja z roku: 2018


Konferencja VetCo - zwierzęta egzotyczne

To była ważna dla mnie konferencja.Prowadzili ją Katherine Quesenberry oraz James W. Carpenter – jedni z moich pierwszych nauczycieli. Gdy zaczynałam 15 lat temu przygodę z weterynarią, ich książki - sprowadzane ze stanów, prawie nie do zdobycia- były dla mnie wejściem w ten cudowny świat, który pochłonął mnie bez reszty. U nas wtedy leczeniem królików czy świnek morskich prawie nikt się nie zajmował. Czytałam w tramwaju, na ławce w parku, w pracy. Tak pogłębiała się moja pasja. Ja też tak chciałam! Przez te 15 lat wiele się zmieniło. Leczymy mnóstwo małych ssaków. Dokładamy swoją cegiełkę do rozwoju tego działu medycyny weterynaryjnej. Bardzo zbliżyliśmy się poziomem do tego „wielkiego świata”. I to jest budujące. 

W ten weekend miałam przyjemność poznać moich idoli osobiście. 
Jestem wzruszona i szczęśliwa :)
lek.wet. Lidia Lewandowska

Informacja z roku: 2018Wykład dr Lewandowskiej w Łodzi

W dniu wczorajszym dr Lidia Lewandowska pojechała do Łodzi, gdzie na kongresie praktyki weterynaryjnej głosiła wykład na temat "Chorób przewodu pokarmowego królików". Dzięki temu coraz większe grono lekarzy będzie umiało nieść fachową pomoc swoim uszatym podopiecznym.

Informacja z roku: 2017


Dr Lewandowska w Dzień dobry TVN :)

28.12.2013r w Dzień dobry TVN mogliśmy oglądać dr. Lidię Lewandowską wraz z rodziną. 

Program poświęcony był mamie dr. Lidii (profesor Agnieszce Zalewskiej), która jako pierwsza kobieta w historii została wybrana szefową Rady Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN).

Prof. Zalewska jest pierwszym przewodniczącym Rady CERN pochodzącym z kraju Europy Środkowo-Wschodniej i jest pierwszą kobietą, która objęła tę prestiżową funkcję.

Informacja z roku: 2013