Forum Lecznica OAZA Strona Główna Lecznica OAZA
Forum strony lecznica-oaza.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chory??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdak

Zwierzątka: króliki,świnki morskie,papugi

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 11:31 am    Temat postu: Chory?? Odpowiedz z cytatem

Witam ,jestem właścicielką 2 królików, samca i samicy.Z założenia miały być dwie samice,ale jak się okazało, miniaturka kupiona dla towarzystwa Trusi ,po 2 miesiącach okazała się samcem. I to z nim mam problem.Jest prawdziwą miniaturką ,samica dużym "pasztetem". Luluś (samiec) usiłuje z nią kopulować dzień i noc a małymi przerwami na sen i jedzenie. Nic im z tego nie wychodzi,bo jest za mały. Jestem umówiona z wetem na wtorek, na kastrację, żeby już się tak nie męczył. Wczoraj jednak pojawił się problem - gdy wróciłam z pracy, Luluś leżał jakoś tak dziwnie na boku ,nie biegał po klatce ,jak nie on. Kiedy go wyjełam, poczułam jak dosłownie leci mi przez ręce, jak szmaciana lalka:(. Dzisiaj jest nie lepiej. Nie je, nie pije,nie może się przemieszczać.Każda próba ruchu kończy się upadkiem. Obejrzałam go dokładnie, nie ma wzdęcia, rozwolnienia,kataru,kaszlu,nie jest odwodniony,żadnych,ale to żadnych objawów fizycznych,oprócz tej wiotkości. Podejrzewam brak jakiś witamin,czy minerałów spowodowany tak intensywnym "życiem seksualnym",co robić? Dzwoniłam do mojej pani wet,ale niestety jest gdzieś w drodze, bo mamy dzisiaj Bank Holiday,czyli irlandzki dzień wolny od pracy. Poradziła mi bym kupiła przecier Gerbera dla dzieci i Actimel i spróbowała go karmić. Ale mam wątpliwości, on naprawdę dobrze wygląda,jest ciężki teraz widzę,że zaczął skubać sianko. Pracuję w sklepie zoologicznym i nie raz widziałam,chore,umierające króliczki,wiem jak wyglądają. Z nim jest definitywnie inaczej, dręczy mnie tylko co jest nie tak? Co mogę zrobić by mu pomóc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baxie

Zwierzątka: Króliki: Kropka i Bazylia

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrz czy je i pije, bo to bardzo ważne. A jak tylko będziesz mogła to spotkaj się s wetem. Robi bobki? Oby to było tylko zmęczenie. Myślę że jest taka szansa. Zobaczysz jak będzie wyglądał jutro. Jeśli nie będzie jadł, trzeba by go dokarmić tak jak radził weterynarz.
Powrót do góry
magdak

Zwierzątka: króliki,świnki morskie,papugi

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś wreszcie je i pije ,już dobrze.To było jednak wycieńczenie.Posiedzi sam ok. tygodnia i za tydzień go wykastrujemy:). Jak to trzeba jednak uważać Smile
Powrót do góry
Agga

Zwierzątka: królik Tosia

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na przyszłość, niejedzący sam królik musi być koniecznie dokarmiany. Na przykład gerberkami (bezmięsnymi i zrobione z bezpiecznych dla uszaków warzyw i owoców) lub specjalnymi preparatami. W przeciwnym razie, w bardzo krótkim czasie może dojść do choroby wrzodowej żołądka (bardzo kwaśny odczyn ma króliczy żołądek i pusty zaczyna sam siebie trawić), to już w większości przypadków wyrok śmierci.
No i lejący się przez ręce królik to kandydat do jazdy na sygnale do weta, nawet w święta.
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Późno tu zagladam, ale cieszę się, że jest lepiej Smile

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: