Forum Lecznica OAZA Strona Główna Lecznica OAZA
Forum strony lecznica-oaza.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozowe Uszka
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ashirya

Zwierzątka: kroliczki :Rozyczka i Malinka

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 8:40 pm    Temat postu: Rozowe Uszka Odpowiedz z cytatem

Moja krolisia ma mocno zarozowione uszka. Sa cieple w dotyku. Ale je normalnie i biega, tylko wiecej sie wyleguje i czesto (choc nie zawsze ma jakby przyspieszony oddech. Czy moze byc to cos powaznego? Moze ma goraczke? Czy musze natychmiast isc do weta?
gdzie w Warszawie moge znalezc specjaliste od krolikow, bo ten z mojej lecznicy nie przyjmuje w piatki.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baxie

Zwierzątka: Króliki: Kropka i Bazylia

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie są zaróżowione? To, że są ciepłe to dobrze. Królik powinien mieć ciepłe uszy. Może jest bardzo ciepło u Ciebie w domu, stąd dyszenie, albo może się zdenerwował jakąś sytuacją?
Powrót do góry
Ashirya

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cale sa zarozowione. Tak, jakby mocno przekrwione. Skora na karku tez jest rozowa. W mieszkaniu jest cieplo, ale nie ma upalu.
Wielkie dzieki za odpowiedz.
Probuje wkleic zdjecie, ale mi sie to nie udaje.
Powrót do góry
baxie

Zwierzątka: Króliki: Kropka i Bazylia

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o króliki zawsze była polecana lecznica Oaza i dr Milena Wojtyś-Gajda. Nie wiem tylko czy jeszcze tam pracuje.
Powrót do góry
Ashirya

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, dowiedzialam sie, ze dr. Milena Wojtys-Gajda ma miesieczna coreczke Smile Do pracy wroci najwczesniej w pazdzierniku (Przychodnia Ogonek na Klemensiewicza).
Wstepnie dowiedzialam sie, ze to moga byc pasozyty skorne.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ashirya

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylam u innego weterynarza-Anny Kryspin. Zbadala i powiedziala, ze wszystko ok. Nastepnego dnia pojawil sie inny problem-z kicaniem. Opisalam go w temacie "problem z kicaniem-co to za choroba?"
Pozdrawiam was i waszych kickow
Powrót do góry
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie uszka mogą być objawem podwyższonej temperatury (naczynia skórne poszerzaja się, aby tą droga króliczek mógł tracić nadmiar ciepła z organizmu). Może też być problem z zapaleniem skóry w tej okolicy - wówczas należy szukać przyczyn pasożytniczych/bakteryjnych. Rozróżnienia dokona lekarz badający króliczka.

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ashirya

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz. Tyle, kilku weterynarzy go ogladalo i zaden nie zwracal na to uwagi, chociaz mi sie dalej wydaja bardziej rozowe - drugi krolis nie ma takich. Ponadto pani wet. mi powiedziala, ze kroliki moga miec do 40 stopni i to jest w porzadku, jak powiedzialam, ze ma cieple uszka. Co do pasozytow, to stwierdzila, ze nie ma skornych. Potem kolis klopoty z tylnymi nozkami, przestal kicac, mial mocno oslabione odruchy. Zrobilam przeswietlenie i nie bylo zadnych uszkodzen kostnych. Dostal antybiotyk, steryd,witaminy w zastrzyku nastepnie podawalam mu Fenbendazol przez 5 dni. Zaczal kicac, nawet podskakiwac i ostro zawracac, ale nie jest tak silny i sprawny, jak ten drugi. Jest jakby slabszy i mniej pewny swoich krokow. Na sliskim troche sie lapki rozjezdzaja. Wet. mi wczoraj powiedziala (trafilam na inna), zeby podawac Vita-tonyl. Poza tym zauwazylam, ze ma ranke, a raczej juz strupek, ale taki od gyzienia. Wet twierdzi, ze albo zostal ugryziony przez drugiego krolika (wydaje mi sie to dziwne, bo one strasznie sie lubia, spia przytulone, ciagle sie liza), albo sam sie ugryzl. Ale nie wyglada, zeby mial pasozyty. Zalecila tymczasem przemywanie rnki i psikanie Neomycinum (lekki wysiek pod skora). Kolejna watpliwosc, co do pasozytow. Aha, te uszka bardziej mu stecza do przodu , a malzowiny ma zwrocone rownolegle na boki. Nie wiem, czy to ma jakis zwiazek, ale kiedys tak nie mial. Poza tym czesto nas podskubuje, czego tez wczesniej nie robil. Za to, jak sie go bierze na rece, to sie nie wyrywa, tylko, czasem siedzi gzecznie, ale czesto skubie, a jak nie moza, to sie caly prezy, uszka zwraca jeszcze bardziej do przodu i wydaje ciche, swiszczace dzwieki.
Rozpisalam sie na temat mojego krolisia, poniewaz chce miec rozwiane rozne watpliwosci. Odkad jeden nasz krolis i to z tego samego miotu, co ten, odszedl niespodziewanie, boje sie o te dwa pozostale i nie chce przegapic tego, co moze okazac sie wazne.
Jeszcze raz bardzo dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba na pewno maluszka dobrze zbadać. Wysyłam na priv namiary lekarza, którego mogę polecić. Proszę się do niego udać i zobaczyć co powie o maleństwie.

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ashirya

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz na priv. dziekowalam, jeszcze raz bardzo dziekuje za namiay p. dokto. Dzisiaj bylam juz u niej z kroliczkiem. Niezwykle ciepla, mila i kontaktowa osoba. (Dzieci nawet poczestowala soczkiem i herbatnikami, co sie mi do tej pory w zadnej klinice nie zdarzylo). Zbadala kroliczka i powiedziala, ze moze byc pzegrzany, bo ma rowniez przekrwione oczka. Pokazala, jak schladzac uszka. Ranka wyglada na martwice po zastrzyku, zalecila tylko przemywac Rivanolem. Jezeli chodzi o kicanie, to mam go bacznie obserwowac. Powiedziala, ze powinien byl dostac od razu przy pierwszych objawach steryd i Fenbendazol, a antybiotyk podawala by dluzej, nawet przez dwa tygodnie. Ale tea nie ma sensu juz podawac tego, co mial. Wypytala o diete i ocenila, ze ma bardzo dobra (podstawa zielska zebane w ogrodku i siano), ze nawet nie trzeba podawac witamin-mozna podac B-complex, cwierc tabletki. Odrobaczyla dugiego kroliczka i jestesmy umowieni za tydzien na szczepienia obu kroliczkow.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: