Forum Lecznica OAZA Strona Główna Lecznica OAZA
Forum strony lecznica-oaza.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POMOCY, podejrzewam zatkanie u Króliczka
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaasiaa253

Zwierzątka: Królik

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 5:33 pm    Temat postu: POMOCY, podejrzewam zatkanie u Króliczka Odpowiedz z cytatem

Witam. Smile
Pozwoliłam sobie napisać do Pani Doktor, po przeczytaniu kilku Pani dobrych rad i dużej wiedzy Smile A więc mam króliczka już od 5 lat. Mieszkam w województwie zachodniopomorskim a dokładniej na wybrzeżu i nie będę ukrywać, ale ciężko mi znaleść tu dobrego lekarza weterynarii, który naprawdę będzie potrafił mi a raczej mojemu króliczkowi pomóc, a więc w Pani nadzieja Smile Mój króliczek od około 9 miesięcy ma codziennie biegunkę, ale
robi również codziennie normalne bobki. A cała sytuacja wygląda zazwyczaj tak, gdy zrobi żadką kupe to od razu po tym robi normalne bobki (są bardziej czarne niż brązowe) Myśle, że to zatkanie, gdyż jest w bobkach sierść i kupy są czasami ze sobą połączone sierścią. Króliczek je i pije normalnie. Codziennie dostaje, zielone, granulat, marchewkę bądź pietruszkę, czasami,jabłko i oczywiście cały czas ma sianko i wodę. Więc na brak apetytu
nie mogę narzekać. Zachowanie jego jest niby normalne, skacze, gryzie klatkę jak chce wyjść, leży rozłożony (łapki tylnie i przednie wyciągnięte tak jakby był zupełnie zdrowy). Czasami po biegunce nie bryka tylko leży spokojnie. Proszę o rade i w miarę możliwości szybki odpis co i jak robić i jakie leki mu podawać by moje Słoneczko było zdrowe. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
baxie

Zwierzątka: Króliki: Kropka i Bazylia

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę się wtrącić, chociaż nie jestem lekarzem. Zatkany królik nie robi bobków wcale. Często też nie ma apetytu i trzeba go karmić. A to, że bobki Twojego króliczka są połączone czasem włosami to normalne, bo królik te włosy zjada i wydala. Miękkie bobki o których piszesz to chyba nie biegunka, a ceklotrofy, które powinien zjadać, a tego nie robi. Może ma zbyt kaloryczną dietę? Warto byłoby się jej przyjrzeć. Możesz poczytać o niej na stronie Świata królików.
Myślę, że Twój królik jest zdrowy i nie jest zatkany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaasiaa253

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. To nie są ceklotrofy, bo wiem jako one doskonale wyglądają. Ma biegunkę, jego biegunka wygląda jak kleks... Ale dziękuję za wypowiedz Smile
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
to nie jest zatkanie, z pewnością jednak przewód pokarmowy Pani króliczka nie działa prawidłowo. Nie wiem czy uda się go ustabilizować metodami domowymi, ale proszę spróbować.

Czy króliczek lubi jeść sianko? Dużo go je?

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaasiaa253

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:36 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Witam. Dziękuję Pani bardzo za odpis, czekałam na niego Smile Króliczek je sianko, ale nie zbyt dużo. Może poda mi pani jakieś leki które mogą mu pomóc, co robić?
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest takie proste - podać lek i będzie zdrowy ... Trzeba będzie zapewne sporo zmienić. Proszę mi jeszcze powiedzieć jaki granulat/mieszankę je króliczek (proszę o nazwy) i ile tego dziennie je? Czy je kolby, dropsy i inne tego typu przysmaki?

Powrót do góry
kaasiaa253

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc króliczek je tylko sam granulat od 2 lat. Nie podaje mu żadnych mieszanek, kolb bądź dropsów. Zajada natomiast granulat VERSELE-LAGA cuni complete i czasami daje muz granulat VITAPOL(lucerne-gran). Je dość dużo ganulek tak około 1/2 do 3/4 szklanki granulek. Oprócz tego dostaje wartościowe jedzenie, marchew, pietruszkę, natki i różnego typu zielonki. A co to Pani Doktor może być za choroba? Dziękuję za Pani pomoc. Jestem bardzo wdzięczna. Smile
Forumowy lekarz

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Granulat, który je króliczek jest dobry, ale króliczek je go stanowczo za dużo. Złe są proporcje przyjmowanych pokarmów (granulatu do siana i zielonek). Proczę przeczytać moje uwagi o żywieniu króliczków:

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm

Powrót do góry
kaasiaa253

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za Pani odpis :)Kiedyś zmniejszyłam mu dawkę granulatu, do minimum, było tak samo... spróbuje raz jeszcze dawac mu mała miseczke granulek przez cały dzień, a ilość warzyw i zielonek będzie dostawał bez zmian, bo proporcje warzyw wydaje mi się, że były dobrze dobrane, tak jak w pani artykule Smile Mam nadzieję, że będą jakieś rezultaty, chodż i tak ta kupa mnie niepokoi... Sad Jeśli dalej będzie coś nie tak będę pisać Smile A teraz bardzo Dziękuję Pani za miła POMOC Smile Pozdrawiam serdecznie.
kaasiaa253

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Doktor.
Króliczek wczoraj zrobił dużego bobka, wielkości 3 bobków. Rozerwalam go na pól by zobaczyć czy nie ma sierci, a tam nie było nic innego oprócz jednego wielkiego kłębka kłaków, zero normalnego kału, sama sierść... Sad Martwię się, że to jednak zatkanie. Królik je w takich proporcjach jak Pani Doktor kazała i niestety czy po garanulacie, czy po warzywach ma biegunkę, tz. rzadką wydzielinę przy odbycie... Później po jakieś godzinie do dwóch wszystko wraca do normy i robi normalne bobki tylko z siercią (ale nie wyglądaja one tak jak ten co napisałam powyżej) Nie wiem co robić... Sad Przepraszam, że taka jestem natrętna Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: