Forum Lecznica OAZA Strona Główna Lecznica OAZA
Forum strony lecznica-oaza.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POMOCY, podejrzewam zatkanie u Króliczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agga

Zwierzątka: królik Tosia

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może teraz ja się wtrącę.
Proponowałabym na dzień, może dwa, odstawić królikowi wszystkie pokarmy, zostawić go wyłącznie na sianie i wodzie. Na pewno nic mu się nie stanie, a powinien się ustabilizować. Potem można wprowadzić po trochu granulat, jeśli nic się nie będzie działo, to kolejno, co kilka dni, nowy rodzaj warzyw, czy innych zielonych rzeczy. Pozwoli to stwierdzić co maluchowi szkodzi i odstawić to na zawsze.
Trochę tylko niepokojące jest to, że nie próbujesz poszukać weterynarza. Przez internet naprawdę trudno będzie zdiagnozować maluszka.
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli króliczek przez dłuższy czas będzie na prawidłowej diecie a miękki kał będzie się nadal utrzymywał, wtedy należy wykonać dalsze badania - badania kału, krwi (pod kątem funkcjonowania wątroby), zbadać dokładnie króliczka. Trzeba znaleźć przyczynę takiego stanu.

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaasiaa253

Zwierzątka: Królik

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam poraz kolejny Smile
Pani Doktor otóż, zrobiłam tak jako koleżanka wyżej podpowiedziała, otóż odstawiłam na dwie doby króliczkowi wszystkie pokarmy, jadł przez ten okres tylko sianko i pił wodę. Po pierwszej dobie kał był już właściwy, nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek typu rzadka wydzielina przy odbycie. Po dwóch dobach jak kał się ustatkował i w klatce widziałam tylko twarde bobki, królik powrócił do normalnej diety, jadł wszystko tak jak wcześniej, granulki, zielonke, marchew, jabłko, piertuszkę... Oczywiście nie wszystko jednego dnia, a jedzenie było mu dawane w odpowiednich proporcjach. Przez dwa dni jedzenia kał był dalej właściwy Smile Ale po dwóch dniach znowu powrót sytuacji... Tz. są i bobki, ale też i wydzielina rzadka również występuje przy odbycie... Dziś jak rano wstałm króliczek robił normalne bobki, więc dałam mu troszkę granulek (VERSEL LAGA) po zjedzeniu pokarmu nic się nie działo, ale bobków juz też nie robił... Po dwóch godzinach przy odbycie pojawiła i rzadka wydzielina... Specjalnie nie dawałam królikowi nic więcej do jedzenia, aby zobaczyć jaka będzie reakcja... I tak jest nie tylko po zjedzeniu granulek, ale czasem po innym pokarmie- marchewce, bądz piertuszce również... Dodam tylko, że królik cały czas jest głodny... A jak już mu coś dam do schrupania to wcina tak jakby nigdy nic nie jadł... Nie wiem, Pani Doktor być może to jakieś uczulenie na jakiś pokarm?
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Forumowy lekarz

Zwierzątka: 2 świnki morskie - Gadi i Kwiatuszek, 2 koty - Gryzelda i Catcher, koszatniczka - Ogonek.

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie bardziej zaburzenia jelitowe, ale dobrze by było, by ktoś króliczka przebadał - omacał brzuszek, zrobił badanie kału itd.

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lecznica OAZA Strona Główna -> KRÓLIKI - maile i pytania forumowiczów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: