Jak umówić się na wizytę?

ZAPISY - DLACZEGO?

Na wszystkie wizyty w naszej przychodni obowiązują wcześniejsze zapisy. Niestety doba ma tylko 24 godziny i musimy wszystko dobrze skoordynować, aby móc pomóc jak największej liczbie pacjentów, nie doprowadzając równocześnie do tworzenia się ogromnych kolejek w poczekalni.


JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Wszystkich chętnych prosimy, aby przed przyjazdem do nas zadzwonili na jeden z podanych numerów telefonu ( 507-791-189) i umówili się na konkretny termin i godzinę. W trakcie rozmowy telefonicznej będziemy Państwa pytać o gatunek zwierzątka z jakim chcą Państwo przyjść, oraz cel wizyty (np. badanie kliniczne, pobranie krwi czy wykonanie innych badań dodatkowych). Na podstawie tych danych ustalić będziemy mogli najlepszy termin i porę na taką wizytę.


WAŻNA SPRAWA … PUNKTUALNOŚĆ

  Staramy się przyjmować wszystkich punktualnie, o godzinie na którą byli Państwo zapisani.  Drobne przesunięcia związane są z sytuacjami nagłymi (stany zagrażające życiu przyjmowane są poza kolejnością) lub potrzebami danego pacjenta (czasem umawiają się Państwo z jedną sprawą a na miejscu okazuje się, że u zwierzątka występują jeszcze inne problemy)

Bardzo prosimy o przychodzenie na czas. Spóźnianie może uniemożliwić nam wykonanie badań, jakie dla danej wizyty były planowane, czasem skutkuje wręcz brakiem możliwości przyjęcia zbyt mocno spóźnionego pacjenta.


CO JEŚLI KTOŚ PRZYSZEDŁ A NIE BYŁ ZAPISANY?

Najczęściej w danym dniu wszystkie terminy mamy zajęte. Pacjenci, którzy  przychodzą nie zapisani, nie zawsze mogą zostać przyjęci. Staramy się, aby istniała możliwość przyjęcia pacjenta w trybie nagłym, na tzw. wizycie interwencyjnej.  Wiąże się to jednak często z tym, że zwierzaczek musi zostać z nami przez kilka godzin, abyśmy mieli czas (pomiędzy pacjentami) wykonać u niego konieczne badania. Wizyta taka jest o 100% droższa. 


Jak umówić się na operację?

Planując operację swojego zwierzątka prosimy zadzwonić do nas i umówić się na termin wizyty lekarskiej.

Każde zwierzę przed operacją musi zostać zbadane przez lekarza. Zawsze umawiamy się na wizytę kontrolną, w czasie której (jeśli badanie kliniczne wypadnie odpowiednio), umawiamy się na termin zabiegu.

W zależności od wieku i stanu klinicznego zwierzęcia, mogą być Państwo proszeni o wykonanie badań dodatkowych przed operacją, najczęściej chodzi tu o badania krwi. Badania te wykonywane są w naszej przychodni.

W OAZIE - Kraków mamy również możliwość wykonania zdjęć RTG, badań USG - jeśli są do tego wskazania.

Nie operujemy zwierząt, które nie zostały wcześniej poddane badaniu klinicznemu. Każde znieczulenie niesie ze sobą ryzyko i naszą rolą jest starać się maksymalnie je zminimalizować. Dokładne badanie kliniczne jest tu niezbędne.

Przyjmujący Państwa lekarz udzieli szczegółowych odpowiedzi na wszystkie nurtujące Państwa pytania i ustali termin operacji.


Przygotowanie do operacji

PLANOWANY CZAS PRZEPROWADZANIA OPERACJI:

W przychodni OAZA - Kraków zwierzęta operowane są z rana lub wczesnym popołudniem, tak aby miały czas dobudzić się w lecznicy, pod kontrolą lekarza weterynarii (w zależności od gatunku i sposobu znieczulenia wybudzanie trwa od kilku do kilkudziesięciu minut). Do domu wydajemy zwierzęta przytomne.

Zasadą jest, że przynoszą Państwo zwierzątka na planowaną operację w godzinach porannych, a odbierają w godzinach popołudniowych lub wieczornych (dokładną godzinę odbioru ustalamy w dniu zabiegu)


JAK PRZYGOTOWAĆ ZWIERZĘ DO OPERACJI:

Króliki, świnki morskie, szynszyle, małe gryzonie – NIE GŁODZIMY ich przed zabiegiem!!! Zwierzęta te fizjologicznie nie są zdolne do wymiotów (nie ma więc ryzyka zachłyśnięcia), natomiast dłuższa głodówka może prowadzić do pojawienia się wrzodów na śluzówce żołądka i jelit.