Przygotowanie do operacji

PLANOWANY CZAS PRZEPROWADZANIA OPERACJI:

W przychodni OAZA - Kraków zwierzęta operowane są z rana lub wczesnym popołudniem, tak aby miały czas dobudzić się w lecznicy, pod kontrolą lekarza weterynarii (w zależności od gatunku i sposobu znieczulenia wybudzanie trwa od kilku do kilkudziesięciu minut). Do domu wydajemy zwierzęta przytomne.

Zasadą jest, że przynoszą Państwo zwierzątka na planowaną operację w godzinach porannych, a odbierają w godzinach popołudniowych lub wieczornych (dokładną godzinę odbioru ustalamy w dniu zabiegu)

JAK PRZYGOTOWAĆ ZWIERZĘ DO OPERACJI:

Psy i koty – ostatni posiłek zwierzaki jedzą wieczorem. Rano nie dostają już nic do jedzenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ środki anestezjologiczne mogą wywołać wymioty. Wymioty na stole operacyjnym mogą prowadzić do zachłyśnięcia się wymiocinami i groźnych powikłań (do śmierci zwierzęcia włącznie).

Wodę zabieramy około 6.00 rano.

Fretki – głodzimy, ale tylko 4 godziny przed zabiegiem. Dłuższa głodówka może doprowadzić do niebezpiecznego spadku poziomu cukru we krwi.

Króliki, świnki morskie, szynszyle, małe gryzonie – NIE GŁODZIMY ich przed zabiegiem!!! Zwierzęta te fizjologicznie nie są zdolne do wymiotów (nie ma więc ryzyka zachłyśnięcia), natomiast dłuższa głodówka może prowadzić do pojawienia się wrzodów na śluzówce żołądka i jelit.

Inne zwierzęta - wg. zaleceń lekarza prowadzącego.


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.