OAZA 

Specjalistyczna przychodnia weterynaryjna 

dla Małych Ssaków


UWAGA! od 25.03.2020r znajdujemy się przy ul. Lubelskiej 16-18, lokal nr 10 w Krakowie

Przychodnia OAZA powstała w 2003 r.

Na początku działała w Warszawie, w 2010 roku została przeniesiona do Krakowa (o historii OAZY można poczytać niżej)

Jest to lecznica specjalistyczna, ściśle ukierunkowana na leczenie małych ssaków - zajęczaków (królików), dużych gryzoni (świnek morskich, szynszyli), małych gryzoni (szczurów, koszatniczek, myszoskoczków, chomików, myszy) oraz jeży pigmejskich afrykańskich.

Posiadamy profesjonalny sprzęt (cyfrowe RTG, USG, laboratorium, narkoza wziewna) i jesteśmy przygotowani do leczenia i wykonywania operacji nawet u najmniejszych pacjentów.

Nie leczymy psów, kotów, fretek, ptaków i gadów.


Personel:

Lek.wet. Lidia Lewandowska

(Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych, Kierownik lecznicy)

Lek.wet. Lidia Lewandowska

(Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych, Kierownik lecznicy)

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 2002r. Od początku rozwijała swoją pasję, jaką jest leczenie małych ssaków (królików, świnek morskich, szynszyli, małych gryzoni, jeży).

W latach 2002-2006 założyła i prowadziła Przychodnię weterynaryjną OAZA (przy ul.Bellottiego 1/8 w Warszawie), w latach 2006-2010 Szpital zwierząt Egzotycznych OAZA (przy ul. Potockiej 4 w Warszawie).

W latach 2005-2007 odbyła dwuletnie studia podyplomowe z interesującej ją dziedziny. W 2007 roku, z wynikiem bardzo dobrym zdała egzamin państwowy i uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Futerkowych.

W 2010 roku wróciła do swojego rodzinnego miasta, gdzie założyła i prowadzi do dziś Przychodnię weterynaryjną OAZA – Kraków.

Jest autorką licznych publikacji w takich magazynach jak: Weterynaria w Praktyce, Magazyn Weterynaryjny, Weterynaria, Vet-personel (lista publikacji). Prywatnie mama 3 synów i licznego zwierzyńca :)

Lek.wet. Patrycja Hudzik

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej wWarszawie. Po studiach odbyła w OAZIE staż podyplomowy, po którym została znami na dłużej. Miłośniczka wszystkich naszych małych pacjentów, a zwłaszczachomików.

W domu mieszka z nią adoptowany jednooki chomiczek (drugiemusiał mieć operacyjnie usunięte). Dlatego dr Patrycję nazywamy w lecznicy"chomiczą mamą" :)

Lek.wet. Kasia Ferdyn

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie.  Po studiach pracowała w lecznicy całodobowej, jednak serce ciągnęło ją mocno ku naszym małym pacjentom. Dlatego zmieniła pracę i zaczęła przyjmować w krakowskiej OAZIE.

Interesuje ją diagnostyka obrazowa. 

Jest właścicielką królika o imieniu Jagódek. 

Studentka weterynarii Aleksandra Lis

Studentka 6 roku medycyny weterynaryjnej w Krakowie.

Miłośniczka małych ssaków, z nimi wiąże swoją przyszłość. Przychodzi do OAZY już od 4 roku studiów, aby zdobyć jak największą wiedzę na temat swoich ulubionych gatunków zwierząt. Gdy tylko skończy studia rozpocznie pracę w OAZIE jako lekarz :):):)

Studentka weterynarii Wiktoria Habel

Studentka 5 roku medycyny weterynaryjnej w Krakowie.

Wiktoria pomaga nam opiekować się pacjentami szpitalnymi, asystuje lekarzom przy badaniu klinicznym zwierząt oraz przy zabiegach.

Studentka weterynarii Joanna Morajko

Studentka 5 roku medycyny weterynaryjnej w Krakowie.

Asia pomaga nam opiekować się pacjentami szpitalnymi, asystuje lekarzom przy badaniu klinicznym zwierząt oraz przy zabiegach.

Technik wet. Anna Cybula

Tytuł technika weterynarii uzyskała w 2018r.

Studentka studiów dziennych na Akademii Rolnicznej. Kocha zwierzęta i ma do nich wspaniałe podejście. Pomaga lekarzom w pracy, można spotkać ją również na recepcji.

Anna Gorlińska

Pracownik recepcji

Pani Ania od lat przychodziła do nas ze swoimi królikami (leczyliśmy w sumie czwórkę jej podopiecznych). Teraz dołączyła do naszego zespołu jako szefowa naszej recepcji :)

Karolina Skrobacz

Pracownik recepcji

Historia Oazy

W 1996 roku aby zrealizować swoje marzenie i uzyskać dyplom lekarza weterynarii opuściłam rodzinne miasto (Kraków) i wyjechałam do Warszawy, gdzie mieści się jeden z wydziałów Medycyny Weterynaryjnej. Po ukończeniu studiów w 2002 roku z przyczyn rodzinnych pozostałam w tym mieście jeszcze przez 7 lat.

W 2003 roku powstała moja pierwsza OAZA – w Warszawie przy ul. Bellottiego 1/8. Od samego początku kształciłam się nie tylko w kierunku leczenia psów i kotów, ale także innych, mniejszych zwierząt - królików, szynszyli, świnek morskich, fretek, małych gryzoni. Zamieszkują one w wielu domach i też potrzebują fachowej pomocy. Zalicza się je do grupy tzw. "zwierząt egzotycznych" i specjalistyczną wiedzę na temat ich leczenia trzeba zdobyć samemu, już po ukończeniu studiów.

Na temat naszych początków pisano w 2005 w branżowym piśmie (Weterynaria w praktyce), byliśmy wtedy nowością na rynku usług weterynaryjnych.

Z czasem zyskaliśmy zaufanie tak wielu właścicieli zwierząt, że lokal przy Bellottiego stał się za mały na nasze potrzeby i musieliśmy poszukać czegoś większego.

Tak powstał w 2006 r. Szpital Zwierząt Egzotycznych – OAZA mieszczący się przy ul. Potockiej 4 w Warszawie, którego byłam założycielką i kierownikiem do 2009r. 

W 2009 roku podjęłam życiową decyzję i wróciłam do swojego rodzinnego miasta - Krakowa.

Szpital zwierząt Egzotycznych OAZA nadal istnieje w Warszawie. Właścicielką szpitala jest teraz lek.wet. Aleksandra Maluta - Specjalistka Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Obecnie w Szpitalu zwierząt Egzotycznych leczonych jest mnóstwo gadów, które mają tam naprawdę rewelacyjną opiekę. Chciałabym jednak, aby dla wszystkich było jasne, że od momentu sprzedaży Szpitala Zwierząt Egzotycznych NIE MAMY już nic wspólnego z tą przychodnią. Nie jest to też nasza filia jak niektórzy przypuszczają :)

W Krakowie zaczęłam wszystko od nowa, otwierając w marcu 2010 roku krakowską przychodnię weterynaryjną OAZA, przy ul. Zamoyskiego 86 w Krakowie. 

Od października 2018r przekształciliśmy się w przychodnię ściśle SPECJALISTYCZNĄ - nie przyjmujemy już psów i kotów, fretek. Leczymy jedynie małe ssaki (króliki, świnki morskie, szynszyle, małe gryzonie, jeże pigmejskie)

W marcu 2020r przenieśliśmy się do większego lokalu, w pełni przystosowanego do leczenia naszych małych pacjentów. Oaza znajduje się obecnie przy ul. Lubelskiej 16-18, lokal nr 10 w Krakowie. 

Wszystkie należące do tej grupy zwierzaki serdecznie do nas zapraszamy!