OAZA 

Specjalistyczna przychodnia weterynaryjna 

dla Małych Ssaków

Przychodnia OAZA powstała w 2003 r.

Na początku działała w Warszawie, w 2010 roku została przeniesiona do Krakowa (o historii OAZY można poczytać niżej)

Jest to lecznica specjalistyczna, ściśle ukierunkowana na leczenie małych ssaków - zajęczaków (królików), dużych gryzoni (świnek morskich, szynszyli), małych gryzoni (szczurów, koszatniczek, myszoskoczków, chomików, myszy) oraz jeży pigmejskich afrykańskich.

Posiadamy profesjonalny sprzęt (cyfrowe RTG, USG, laboratorium, narkoza wziewna) i jesteśmy przygotowani do leczenia i wykonywania operacji nawet u najmniejszych pacjentów.

Nie leczymy psów, kotów, fretek, ptaków i gadów.


Personel:

Lek.wet. Lidia Lewandowska

(Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych, Kierownik lecznicy)

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 2002r. Od początku rozwijała swoją pasję, jaką jest leczenie małych ssaków (królików, świnek morskich, szynszyli, małych gryzoni, jeży).

W latach 2002-2006 założyła i prowadziła Przychodnię weterynaryjną OAZA (przy ul.Bellottiego 1/8 w Warszawie), w latach 2006-2010 Szpital zwierząt Egzotycznych OAZA (przy ul. Potockiej 4 w Warszawie).

W latach 2005-2007 odbyła dwuletnie studia podyplomowe z interesującej ją dziedziny. W 2007 roku, z wynikiem bardzo dobrym zdała egzamin państwowy i uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Futerkowych.

W 2010 roku wróciła do swojego rodzinnego miasta, gdzie założyła i prowadzi do dziś Przychodnię weterynaryjną OAZA – Kraków.

Jest autorką licznych publikacji w takich magazynach jak: Weterynaria w Praktyce, Magazyn Weterynaryjny, Weterynaria, Vet-personel (lista publikacji)

Prywatnie mama 3 synów i licznego zwierzyńca :)


 

Lek.wet. Sylwia Kuliś

Ukończyła wydział Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej w Krakowie w 2018r. Zawsze interesowało ją leczenie małych ssaków, dlatego po ukończeniu studiów odbyła staż w naszej przychodni, po którym pozostała z nami.

Interesuje ją diagnostyka laboratoryjna, zwłaszcza badania cytologiczne.

 

Lek.wet. Patrycja Hudzik

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 2018r. Po studiach odbyła u nas staż. Opiekuje się zwierzętami szpitalnymi

 

Technik wet. Katarzyna Kotowska

Nasz prawa, lewa i środkowa ręka. Pani Kasia ogarnia życie całej lecznicy. To dzięki niej leki są zawsze zamówione, w papierach porządek, a każda rzecz w lecznicy na swoim miejscu.

W Oazie pracuje od 2014r.

 

Lek.wet. Anna Olejniczak – Pytel

W 2008 roku ukończyła Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Ukończyła kardiologiczne kursy specjalizacyjne w European School For Advanced Veterinary Studies (ESAVS)  oraz kurs Veterynary Cardiology na Uniwersytecie w Luxemburgu (2012r). Od 2010r jest członkiem European Society of  Veterinary Cardiology (ESVC), od 2011 również ESAVS (European School For Advanced Veterynary Studies). Uczestniczyła w kilkudziesięciu szkoleniach z zakresu kardiologii w kraju i za granicą. Jako lekarz weterynarii ze specjalnością kardiologiczną ma wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami, które bardzo kocha i szanuję. Bardzo często z powodu niedostatecznej diagnozy wiele zwierząt odchodzi od nas zupełnie niepotrzebnie. Dlatego cieszymy się, że współpracuje z nami Pani doktor, która poświęciła wiele lat, aby poznać tajemnice serca, posiada również wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt, który umożliwia jej postawienie dobrej diagnozy. 

Dr. Ania przyjeżdża do nas z Zabrza wykonywać echo serca u pacjentów kardiologicznych. O terminach przyjazdu informujemy na stronie oraz na naszym Oazowym fb.Historia Oazy

W 1996 roku aby zrealizować swoje marzenie i uzyskać dyplom lekarza weterynarii opuściłam rodzinne miasto (Kraków) i wyjechałam do Warszawy, gdzie mieści się jeden z wydziałów Medycyny Weterynaryjnej. Po ukończeniu studiów w 2002 roku z przyczyn rodzinnych pozostałam w tym mieście jeszcze przez 7 lat.

W 2003 roku powstała moja pierwsza OAZA – w Warszawie przy ul. Bellottiego 1/8. Od samego początku kształciłam się nie tylko w kierunku leczenia psów i kotów, ale także innych, mniejszych zwierząt - królików, szynszyli, świnek morskich, fretek, małych gryzoni. Zamieszkują one w wielu domach i też potrzebują fachowej pomocy. Zalicza się je do grupy tzw. "zwierząt egzotycznych" i specjalistyczną wiedzę na temat ich leczenia trzeba zdobyć samemu, już po ukończeniu studiów.

Na temat naszych początków pisano w 2005 w branżowym piśmie (Weterynaria w praktyce), byliśmy wtedy nowością na rynku usług weterynaryjnych.

Z czasem zyskaliśmy zaufanie tak wielu właścicieli zwierząt, że lokal przy Bellottiego stał się za mały na nasze potrzeby i musieliśmy poszukać czegoś większego.

Tak powstał w 2006 r. Szpital Zwierząt Egzotycznych – OAZA mieszczący się przy ul. Potockiej 4 w Warszawie, którego byłam założycielką i kierownikiem do 2009r. 

W 2009 roku podjęłam życiową decyzję i wróciłam do swojego rodzinnego miasta - Krakowa.

Szpital zwierząt Egzotycznych OAZA nadal istnieje w Warszawie. Właścicielką szpitala jest teraz lek.wet. Aleksandra Maluta - Specjalistka Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Obecnie w Szpitalu zwierząt Egzotycznych leczonych jest mnóstwo gadów, które mają tam naprawdę rewelacyjną opiekę. Chciałabym jednak, aby dla wszystkich było jasne, że od momentu sprzedaży Szpitala Zwierząt Egzotycznych NIE MAMY już nic wspólnego z tą przychodnią. Nie jest to też nasza filia jak niektórzy przypuszczają :)

W Krakowie zaczęłam wszystko od nowa, otwierając w marcu 2010 roku krakowską przychodnię weterynaryjną OAZA.

Mieścimy się w Podgórzu przy ul. Zamoyskiego 86.

Od października 2018r przekształciliśmy się w przychodnię ściśle SPECJALISTYCZNĄ - nie przyjmujemy już psów i kotów, fretek. Leczymy jedynie małe ssaki (króliki, świnki morskie, szynszyle, małe gryzonie, jeże pigmejskie)

Wszystkie należące do tej grupy zwierzaki serdecznie do nas zapraszamy!