Historia OAZY

W 1996 roku aby zrealizować swoje marzenie i uzyskać dyplom lekarza weterynarii opuściłam rodzinne miasto (Kraków) i wyjechałam do Warszawy, gdzie mieści się jeden z wydziałów Medycyny Weterynaryjnej. Po ukończeniu studiów w 2002 roku z przyczyn rodzinnych pozostałam w tym mieście jeszcze przez 7 lat.

W 2003 roku powstała moja pierwsza OAZA – w Warszawie przy ul. Bellottiego 1/8. Pracowałam tam razem z dr. Izą Grudzińską i Dr. Kasią Kacprzak-Kamińską (obecnie właścicielką przychodni MEDICAVET w Warszawie).

Od samego początku kształciłam się nie tylko w kierunku leczenia psów i kotów, ale także innych, mniejszych zwierząt - królików, szynszyli, świnek morskich, fretek, małych gryzoni. Zamieszkują one w wielu domach i też potrzebują fachowej pomocy. Zalicza się je do grupy tzw. "zwierząt egzotycznych" i specjalistyczną wiedzę na temat ich leczenia trzeba zdobyć samemu, już po ukończeniu studiów.

Na temat naszych początków pisano w 2005 w branżowym piśmie (Weterynaria w praktyce), byliśmy wtedy nowością na rynku usług weterynaryjnych.

Z czasem zyskaliśmy zaufanie tak wielu właścicieli zwierząt, że lokal przy Bellottiego stał się za mały na nasze potrzeby i musieliśmy poszukać czegoś większego.

Tak powstał w 2006 r. Szpital Zwierząt Egzotycznych – OAZA mieszczący się przy ul. Potockiej 4 w Warszawie, którego byłam założycielką i kierownikiem do 2009r. W tej przychodni pracowała ze mną nadal dr. Katarzyna Kacprzak-Kamińska, dołączyli też inni lekarza - dr. Iza Kaczmarczyk, dr. Ania Jałonicka (obecnie właścicielka przychodni PULSVET w Warszawie)

W 2009 roku podjęłam życiową decyzję i wróciłam do swojego rodzinnego miasta - Krakowa.

Szpital zwierząt Egzotycznych OAZA nadal istnieje w Warszawie. Właścicielką szpitala jest teraz lek.wet. Aleksandra Maluta - Specjalistka Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Obecnie w Szpitalu zwierząt Egzotycznych leczonych jest mnóstwo gadów, które mają tam naprawdę rewelacyjną opiekę. Chciałabym jednak, aby dla wszystkich było jasne, że od momentu sprzedaży Szpitala Zwierząt Egzotycznych NIE MAMY już nic wspólnego z tą przychodnią. Nie jest to też nasza filia jak niektórzy przypuszczają :)

W Krakowie zaczęłam wszystko od nowa, otwierając w marcu 2010 roku krakowską przychodnię weterynaryjną OAZA.

Mieścimy się w Podgórzu przy ul. Zamoyskiego 86.

Od października 2018r przekształciliśmy się w przychodnię ściśle SPECJALISTYCZNĄ - nie przyjmujemy już psów i kotów, fretek. Leczymy jedynie małe ssaki (króliki, świnki morskie, szynszyle, małe gryzonie, jeże pigmejskie)

Wszystkie należące do tej grupy zwierzaki serdecznie do nas zapraszamy!

 

Lek.wet. Lidia Lewandowska

Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków,

Ul.Zamoyskiego 86, 30-523 Kraków

kontakt: lidialew@poczta.fm


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.