Szukają dobrego domu

Znalazł
Data publikacji: 19 marca 2015

Króliczka Ima szuka domu


17.01.2014r w OAZIE - Kraków kastrowaliśmy króliczkę o imieniu Ima (z Hebrajskiego - mama). Ima jest pod opieką Fundacji Przygarnij Królika. Szuka swojego domu.

Ima trafiła pod opiekę Fundacji z jednego ze sklepów zoologicznych. Chwilę po tym jak trafiła do domu tymczasowego urodziła 5 maluszków. Maluszki są już odchowane, mama po zabiegu i powoli można myśleć o umieszczeniu jej w domu stałym.

  

Ima z charakteru nie jest najłatwiejszym królikiem, dlatego potrzebuje kogoś, kto zna się na królikach i będzie umiał z nią współpracować. Nie lubi być brana na ręce - próby podnoszenia jej wywołują u niej atak paniki - zaczyna z całych sił się wyrywać i kopać tylnymi nogami. Osoba niedoświadczona nie będzie w stanie jej podnieść.

Nie jest to jednak koniec świata. W swoim domu tymczasowym po prostu nie jest podnoszona. Jeżeli ktoś szuka jednak króliczka, którego będzie mógł nosić na rękach to Ima z pewnością nie jest takim zwierzątkiem.

Lubi być dotykana, sama podchodzi i potrafi wejść opiekunowi na kolana, aby ją pogłaskać. Szuka kontaktu z człowiekiem.

W lecznicy nie demonstrowała tego, ale podobno w domu tymczasowym atakuje ręce gdy jest karmiona. Nie gryzie, ale atakuje przednimi łapkami. 

W swoim domu tymczasowym jest bardzo lubiana, da się więc ułożyć z nią dobre relacje.

 

Ima potrzebuje domu stałego. Szuka osób które uszanują jej niezależność, zaakceptują jej lęki i słabości. Kogoś kto pokocha ją taką jaka jest. A ona odwdzięczy się za to najlepiej jak umie.

Kontakt w sprawie adopcji Imy poprzez Fundację Przygarnij Królika.

 

Autor: lek.wet.Lidia Lewandowska,

Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków,

Ul.Zamoyskiego 86, 30-523 Kraków

kontakt: lidialew@poczta.fm

 
« Czarna sunia ze schroniska szuka domu. Ekspert szuka domu »

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.