Badania laboratoryjne

Badanie krwi, wymazów, zeskrobin, odcisków jest czymś koniecznym w naszej pracy.

Wykonujemy badania wszystkim gatunkom małych ssaków (ogranicza nas tylko ilość materiału, jaki możemy bezpiecznie pobrać).

W przypadku badań ukierunkowanych na małe ssaki, nie będące psami i kotami, bardzo wiele musimy umieć zrobić sami, ponieważ nawet w laboratoriach weterynaryjnych  jest to dziedzina często tajemnicza i diagnostycznie trudna.

Rozumiejąc, jak ważna dla właściwej diagnozy jest dobra interpretacja wyników badań, od dawna wiele z nich wykonujemy u siebie, mając już w zakresie leczonych u nas gatunków spore doświadczenie. Biała krwinka szynszyli nie wygląda tak samo jak ta u kota, skład procentowy różnych elementów krwi jest również zależny od gatunku. Bardzo ważne jest, aby nie zdawać się tylko na mechanicznie wykalibrowane maszyny, ale i własnymi oczami przyjrzeć  się, jak wygląda badana próbka krwi. Wielokrotnie już się o tym przekonaliśmy.

W naszej OAZOWEJ pracy z pomocą przychodzi nam mikroskop laboratoryjny oraz kamera mikroskopowa z szybkim przekazem obrazu i dużą rozdzielczością. Każdą komórkę możemy powiększyć i dokładnie obejrzeć. Możemy zbierać dokumentację w pamięci komputera tworząc album, który pomaga nam w porównywaniu nietypowych przypadków.   


W naszej przychodni pracujemy na trzech analizatorach: analizatorze hematologicznym Mindray BC-2800Vet, analizatorze biochemicznym Reflovet Plus oraz analizatorze Epoll.

Współpracujemy również z laboratoriami: Idexx, Lab-wet, Laboklin, Pro-lab.

Badania histopatlogiczne wysyłamy na wydział Medycyny Weterynaryjnej do Olsztyna lub do laboratorium Idexx do Niemiec.Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.